(© K.Łokaj)

Pasażerowie linii autobusowych miejskich w Rzeszowie skarżą się na brak biletomatów umożliwiających zakup biletu. Miasto zapewnia, że z czasem takich urządzeń będzie przybywać.

Problem dotyczy linii miejskich oraz kursów do okolicznych gmin. Pasażerowie bardzo sobie chwalą możliwość zakupu biletu MPK w biletomacie. Kłopot w tym, że nie zawsze na danej trasie kursuje autobus wyposażony w takie urządzenie.

- Często dojeżdżam do pracy w centrum miasta komunikacją publiczną. Na przystanku, na którym wsiadam, nie ma kiosku i nie mogę kupić bilet. Pozostaje mi tylko biletomat. Kłopot w tym, że raz jedzie autobus, w którym znajduje się to urządzenie, a raz nie. Kiedyś nie było biletomatu i musiałem kupować bilet u kierowcy, który jest o wiele droższy - żali się pan Waldemar z ulicy Budziwojskiej w Rzeszowie.

-Bardzo dobra rzecz te biletomaty. Trzeba by było jeszcze dokładnie określić stałe linie, na których będą jeździć autobusy z tymi urządzeniami, bo teraz jest z tym bałagan. Niech Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ustali dokładnie stałe kursy, na których będzie można się spodziewać autobusu wyposażonego w biletomat -sugeruje pan Andrzej, stały pasażer MPK.

Okazuje się jednak, że w obecnej chwili ustalenie takich kursów jest niemożliwe.

- Nie wszystkie autobusy kursujące na miejskich i podmiejskich liniach posiadają biletomaty. Zresztą autobusy są często zmieniane na danych liniach, więc sztywne ustalenie, by na stałe na danej linii jeździł taki autobus jest wykluczone. Na świetlnych tablicach jest oznaczenie, który autobus podjeżdżający na przystanek posiada biletomat. Gorzej jest na przystankach, gdzie tych tablic nie ma. Sukcesywnie zwiększamy zarówno liczbę elektronicznych tablic na przystankach, jak również biletomatów w autobusach i za jakieś 3 lata nie powinno być z tym problemu - tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Rzecznik Chłodnicki zachęca pasażerów do wyrobienia Rzeszowskiej Karty Miejskiej.

- Można ją bezpłatnie wyrobić w punkcie obsługi pasażerów. Pozwala ona na tańszy zakup biletów na miejską komunikacją, niż ma to miejsce w kioskach. Korzystanie z karty miejskiej pozwalana znaczne oszczędności - dodaje rzecznik.Zobacz też: Remont ulicy 3 Maja w Rzeszowie

Czytaj także

  Komentarze (8)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Do Waldi i Andy (gość)

  Ja zawsze mam w portfelu kilka biletów i jak nie ma biletomatu w autobusie to kasuję swój bilet i tyle w temacie. To żadne usprawiedliwienie : NIE WIEM CZY BĘDZIE TAKI AUTOBUS CZY INNY. Sztuczny problem i tyle w temacie.

  Gość (gość)

  Dobrze by było jakby ktoś zgrabnie zmienił oznaczenie dla autobusów które mają opóźnienie, np. -3min. W tym momencie dany autobus znika z tablicy i nie wiadomo czy będzie za 2 minuty czy w ogóle...

  czytelnik (gość)

  "Na świetlnych tablicach jest oznaczenie, który autobus podjeżdżający na przystanek posiada biletomat." - tzn. jak wygląda to oznaczenie?