Najlepsze uczelnie otrzymają dodatkowe pieniądze na wyższe pensje i stypendia. Komisje stypendialne ustalą, kto może studiować bezpłatnie na drugim kierunku. Co nas czeka w nowym roku akademickim?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Za kilka dni rozpoczyna sie nowy rok akademicki. Jakie zmiany szykują się w szkolnictwie wyższym? Wydziały uczelni będą podlegały szerszej kontroli Państwowej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Poza klasyczną kontrolą jakości nauczania PKA będzie prowadzić też kontrolę instytucjonalną. Będzie analizować nie tylko strategię rozwoju uczelni, lecz także fakt, na ile te programy nauczania pozwalają nabyć wiedzę i umiejętności, które są potrzebne na rynku pracy - mówi Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Ma być też powołany Rzecznik Praw Absolwentów przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego zadaniem będzie m.in. podejmowanie działań na rzecz skrócenia czasu między ukończeniem studiów a rozpoczęciem pracy w zawodzie. Warto dodać, że w Polsce okres ten wynosi średnio dwa lata, a w UE trzy miesiące. Mają też być wprowadzone umowy z uczelniami. Chodzi o to, by student uczelni publicznej wiedział za co płaci i nie był narażony na kolejne dodatkowe opłaty podczas studiów.
W Polsce studiuje prawie dwa miliony osób.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!