(© Krzysztof Kapica)

Jeszcze niedawno miasto planowało remont basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Teraz pojawiło się nowe rozwiązanie. Zamiast remontować stary obiekt, miasto chce budować nowy basen.

Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa był ostatnio w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Poruszany był tu temat m.in. basenu przy Matuszczaka. Okazuje się, że jest szansa, iż miasto dostałoby dofinansowanie z ministerstwa w wysokości 50 procent do budowy nowego obiektu.

- Na nową pływalnię dostaniemy połowę kosztów, a do remontu tylko 2 miliony. Kalkulacja jest zatem prosta, choć zdaję sobie sprawę, że znajdą się tacy, którzy będą krytykować i wymyślać. Na dziś jestem zdecydowany, by budować nowy basen, bo to się nam bardziej opłaca niż remont - to zdanie Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa. - Dodam, że przy Matuszczaka jest bardzo ciasno, dlatego musimy znaleźć nową lokalizację.

Pływalnia przy Matuszczaka była ogólnodostępna, ale służyła przede wszystkim skoczkom do wody ZKS Stali Rzeszów. Teraz jest zamknięta. Od końca ubiegłego roku ok. 60 zawodników trenuje na basenie ROSiR, ponieważ tylko tam jest basen z minimalną, wymaganą głębokością. Nie mają ani wieży, ani trampoliny 3-metrowej.

- Niestety, basen ten jest bardzo obłożony, więc na treningi zostaje nam niewiele godzin - mówi Grzegorz Kozdrański, trener kadry narodowej juniorów. - W porównaniu do treningów przy Matuszczaka, mamy teraz 3/4 godzin mniej. Dlatego bardzo liczymy na nowy obiekt, odpowiedni dla naszych potrzeb i np. treningu nurków. Można by było organizować tu mistrzostwa Polski, Europy, świata i wrócić do dawnych, dobrych tradycji. Przy okazji byłaby to wspaniała wizytówka i reklama miasta.Zobacz też: Strażacy oddawali krew w Rzeszowie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!