(© Archiwum. Fot. przemysl.naszemiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Pszczelinach (powiat bieszczadzki) 9-letni chłopiec jadący quadem zderzył się z samochodem osobowym. Trafił do szpitala.

9-latek kierujący quadem wyjechał z drogi gruntowej na jezdnię wprost pod prawidłowo jadący samochód volkswagen kierowany przez mieszkańca Rzeszowa. Chłopiec został przewieziony do szpitala w Ustrzykach Dolnych, doznał ogólnych potłuczeń ciała, pozostał na obserwacji.

Aby poruszać się quadem po drogach publicznych należy posiadać prawo jazdy kat. B lub B1 (po ukończeniu lat 16 – za pisemna zgodą rodziców lub opiekunów), jeżeli natomiast quad ma być kierowany przez osobę posiadającą kartę motorowerową (od 13 do 18 roku życia) musi być on zarejestrowany jako tzw. lekki pojazd czterokołowy – tzn. masa bez obciążenia nie przekracza 350 kg, a maksymalna prędkość konstrukcyjna nie przekracza 45 km/h oraz pojemność skokowa nie przekracza 50 cm³ (w przypadku silnika z zapłonem iskrowym), maksymalna moc nie przekracza 4kW(5,5 KM) – ( w przypadku silników ze spalaniem wewnętrznym).

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!