W lasach pod Mielcem odnaleziono 22 bomby lotnicze o wadze 150 kg każda i 38 pocisków artyleryjskich. Łączna waga znalezionych materiałów wybuchowych to blisko 5 ton.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Niewybuchy i niewypały odnajdywane w mieleckich lasach, to głównie pociski artyleryjskie, bomby lotnicze i granaty moździerzowe z czasów II wojny światowej. Dziś od rana w lasach koło Mielca poszukiwane były niewypały. Teren, na którym trwała operacja został zabezpieczony. W operacji brali udział funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, policjanci komendy powiatowej w Mielcu, Oddziałów Prewencji w Rzeszowie, antyterroryści, saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, Państwowa Straż Pożarna z Mielca, przedstawiciele Dyrekcji Lasów Państwowych, Straż Leśna z Mielca i Nadleśnictwo w Mielcu, Straż Miejska w Mielcu oraz przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Mielcu. Należy podkreślić że całość akcji została sfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Policja przypomina, że w przypadku odnalezienia materiałów wybuchowych należy bezzwłocznie powiadomić o tym odpowiednie służby. Bardzo ryzykowne jest przenoszenie takich przedmiotów. Niewłaściwe obchodzenie się z niewybuchem może skończyć się tragicznie.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!