(© APP)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Faworytami byli duchowni z Włoch. A jednak papieżem został Polak. W 1978 r. rozpoczął się pontyfikat Jana Pawła II.

Karol Wojtyła był pierwszym po 455 latach biskupem Rzymu, niebędącym Włochem. Dziś mówi się o nim Jan Paweł II Wielki i papież czasu przełomu. W 1999 r. ucałował Koran przywieziony w prezencie przez muzułmańskich duchownych. Osobiście uczestniczył we wspólnym trwaniu w modlitwie w Asyżu przedstawicieli kilkudziesięciu religii światowych. Odbył 104 podróże, odwiedził wszystkie zamieszkane kontynenty. Chętnie spotykał się z młodzieżą i umiał z nimi znaleźć wspólny język. 20 grudnia 1985 roku zapoczątkował tradycję Światowych Dni Młodzieży. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat i był jednym z najdłuższych w historii kościoła katolickiego.

Rocznicowe uroczystości zaplanowano w wielu miastach Polski, m.in. w Krakowie. W Lublinie Kardynał Angelo Scola, Patriarcha Wenecji i wieloletni bliski współpracownik Jana Pawła II, wygłosi w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim okolicznościowy wykład. Lubelskie uroczystości zakończy msza święta w intencji beatyfikacji Jana Pawła II.

Mieszkańcy Rzeszowa są zaproszeni do katedry. Tam o godz. 17.30 w Parku Papieskim będą prowadzone rozważania. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy przy obelisku, wierni przejdą do kościoła na mszę św.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!